Chorvátsko  
   chorvátsko      dovolenka      mapa    |    doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie    |    travel    |    reny   
 
pozdrav Chorvátsko  

Dovolenka Plitvické jazerá

 

 
Dovolenka Chorvátsko:
Istria
Kvarner
Plitvické Jazerá
   - Plitvice
   - Senj
   - Karlobag
   - Pag
Dalmácia Zadar
Dalmácia Šibenik
Dalmácia Split
Dalmácia Dubrovnik
Záhreb
Stredné Chorvátsko
Slavónsko
- - - - - - - - - -
Ostrovy
Letoviská
Mestá
Vnútrozemie
Navigácia: Chorvátsko > Dovolenka > Plitvické jazerá  
 
Hlavný dopravný ťah vedúci zo severu smerom k južným prímorským strediskám Chorvátska vedie popri osade Plitvice, tu sa nachádza Národný park Plitvické jazerá. Všetci návštevníci Jadranu smerujúci na dovolenku k moru do južných častí Chorvátska, prechádzajú popri tomto úžasnom prírodnom parku. Navštíviť Plitvické jazerá stojí min. za jednodennú prestávku, ktorá spestrí dlhú cestu na juh. Otvorením diaľnice, ktorá vedie západne od Plitvice bližšie k moru, si musia návštevníci urobiť zachádzku 60km a v Josiphdol, alebo Otočac zísť z diaľnice.

Stačí pohľad na obrázky z tohto unikátného diela prírody a človek zatúži vidieť Plitvice na vlastné oči. Plitvické jazerá - súčasť svetového dedičstva UNESCO sa nachádzajú pri hlavnej ceste spájajúcej Záhreb s Dalmáciou. Je to najkrajší a najznámejší chorvátsky národný park, ktorý pozostáva zo 16-tich malých jazier. Tie vzájomne prepájajú vodopády, obklopené hustými bukovými a jedľovými lesmi, ktoré miestami tvoria prales. Množstvo živočíšnych druhov vrátane medveďa hnedého dopĺňa zážitok. V zime kúzelná krajinu ľadu ponúka lyžovanie. Tu sa nahrával aj slávny film Winnetou o veľkom náčelníkovi Apačov a jeho bielom bratovi Old Shatterhand.

Plitvické jazerá ubytovanie

Apartmány ANTE

Poloha: Apartmánový dom sa nachádza v oblasti Plitvických jazier, asi 6 km od centra. Letisko v Zagrebe je vzdialené 140 km. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v 90 km vzdialenom Karlobagu. Najbližší obchod je vzdialený 100m od domu. Autobusová zastávka sa nachádza 3 km od domu. V zime je možné ľahké lyžovanie.
Ubytovanie: Ubytovanie je v príjemne zariadených štvorlôžkových apartmánoch s možnosťou 1 až 2 prísteliek. • Apartmán Maja 1/ 4+1 sa nachádza v podkroví a má 2 spálňu po dve lôžka a možnosť ďalšej prístelky, obývaciu izbu s kuchynským kútom, balkón, kúpeľňu( sprcha, WC), SAT TV, rádio, kúrenie, chladničku.
Stravovanie: Individuálne.
• fotogaléria
Hotel JEZERO

Poloha: Hotel Jezero sa nachádza 140 km od letiska v Zagrebe a 90 km od železničnej stanice v Karlobagu, v centrálnej časti národného parku Plitvičky jezera. Od najväčšieho Plitvického jazera Kozjak je vzdialený len 300 m. Najbližší obchod je vzdialený 200m. Mimo špičky sezóny sa dá zohnať aj zvýhodnené lastminute ubytovanie.
Ubytovanie: Poskytuje ubytovanie v jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou jednej prístelky. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou s WC, telefónom, mini barom, prípojkou na internet a SAT TV.
Stravovanie: Raňajky formou bufetových stolov. Možnosť doobjednať obedy a večere výber z menu.
Šport: Tenis, kolky, stolný tenis, biliard, vnútorný bazén a sauna.
• fotogaléria
Hotel BELLEVUE

Poloha: Hotel Bellevue leží v bezprostrednej blízkosti národného parku Plitvické jazerá, 140 km od letiska v Zagrebe a 90 km od železničnej stanice v Karlobagu. Najbližší obchod je vzdialený 100 m od hotela. Zastávka autobusov 100 m. Mimosezónne lastminute býva za zvýhodnené ceny. Zimná dovolenka a lyžovanie.
Ubytovanie: Hotel poskytuje ubytovanie v jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou jednej prístelky. Všetky izby majú kúpeľňu s WC, mini bar, SAT TV a telefón.
Stravovanie: Raňajky formou bufetu. Možnosť polpenzie alebo plnej penzie. Obedy a večere výber z menu.
Vybavenie hotela: Recepcia, caffé bar, TV salón, vonkajšia terasa.
• fotogaléria
Penzión PLITVIČKA VILA

Poloha: Penzión Plitvička Vila postavený v roku 2003 sa nachádza v meste Grabovac, ktoré sa nachádza 126 km od letiska v Zagrebe a 70 km od železničnej stanice v Karlobagu. Od centra mesta je vzdialený 400m. Národný park Plitvické jazerá sú vzdialené 18 km od penziónu.
Ubytovanie: Penzión ponúka ubytovanie v príjemne zariadených dvojlôžkových a trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením ( sprcha, WC) a SAT TV.
Stravovanie: Raňajky formou bufetových stolov. Možnosť doobjednať obedy a večere.
Vybavenie hotela: Recepcia, bar, reštaurácia, park pre deti, obchod so suvenírmi a požičovňa bicyklov.
• fotogaléria
       

Doprava Plitvické jazerá vzdialenosti

 

Aktuálne počasie Plitvické jazerá

 
(SK) Bratislava - 538 km
(SK) Poprad - 834 km
(CZ) Brno - 616 km
(CZ) Praha - 817 km
(PL) Warszawa - 1188 km
( A ) Graz - 307 km
( I ) Milano - 682 km
  počasie Plitvické jazerá   aké je aktuálne počasie
v mieste vašej cesty ?

• počasie Plitvické jazerá
 
 


 
   
   
Dovolenka Chorvátsko
Istria, Kvarner, Záhreb, Split,
dovolenka Plitvické jazerá
lyžovanie Rijeka, Dalmácia
lastminute, doprava, mapa
     
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk