Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava      zájazdy      lyžovanie    |    travel    |    reny   
 
pozdrav Chorvátsko  

Zájazdy do Chorvátska

 
ZÁJAZDY:
Pobytové
Poznávacie
Agroturistika
Plavba loďou
Caravan
Wellness
Kúpele
Golf
Jachting
Lyžiarske
Jazda na koni
Potápanie
Rafting
Veľtrhy
Seniorské
Zoznamovacie
Detské Tábory
Svadobné cesty
Ozdravné

 
Navigácia: Chorvátsko > Zájazdy  
 
Organizované zájazdy do Chorvátska z roka na rok pribúdajú. Vďaka 2000 km dlhému morskému pobrežiu a tisícke ostrovov a ostrovčekov roztrúsených v priezračnom mori, prúdi do Chorvátska v posledných rokoch stále sa zvyšujúce množstvo skupinových zájazdov. Zájazdy sľubujú prežitie nádhernej dovolenky, slnkom zaliate pláže, krištáľovo čisté more. Odolať návalu turistov, uspokojiť ich potreby a zachovať pritom prirodzenosť prostredia nie je jednoduché. Väčšina letovísk musí udržať výstavbu rekreačných komplexov v prijateľných medziach.

Chorvátsko má povesť jedného z najzachovalejších pôvodných oblastí južnej Európy. Nachádza sa tu mnoho tichých zátok, odľahlých až nedotknutých ostrovov, rybárske dedinky plné kamenných domčekov s farebnými okenicami, za ktorými akoby sa zastavil čas. Skupinové zájazdy do Chorvátska sa zameriavajú na históriu a pamiatky, ktoré sa zachovali z doby rímskeho osídľovania, pobrežné mestečká sú pokladnicou stredomorskej kultúry. Poznávacie zájazdy do Chorvátska idú na početné jazerá, prírodné parky, hory, výtvory ľudských rúk.

Tématické rozdelenie zájazdov

pobytové zájazdy  pobytové zájazdy - najčastejší spôsob dovolenkovania. Ideálnou krajinou na trávenie prázdnin pri mori je Chorvátsko. Pobytové zájazdy sú pobytové preto, že sa na nejaký čas ubytujete na určitom mieste odtiaľ podnikáte výlety do okolia, poznávate miestnu krajinu, prírodu, kultúru, pamiatky, kuchyňu, ľudí, alebo pestujete len opaľovanie na pláži a kúpanie v mori ...
 
poznávacie zájazdy  poznávacie zájazdy - sú druhou najžiadanejšou kategóriou zájazdov, poznávanie iných krajín, miest, kultúry iných národov. Poznávacie zájazdy mávajú program zložený z návštevy max. množstva pútavých miest a zaujímavostí na danej trase, jedná sa o cestovanie "na ceste". Kto by netúžil navštíviť čarovné miesta sveta, napr. mesto Inkov Machu Picchu, pyramídy Egypta.
 
agroturistika zájazdy  agroturistika - putovanie krajinou prináša pohodu, je liekom na uponáhľaný život. Pobyt na farmách alebo samotách v srdci prírody prepojený s poznávaním každodenného života ľudí, ich prácou na poli, ochutnávkou špecialít z dopestovaných plodín a miestnych živočíšnych produktov. Podojiť kravu, či kozu, osedlať alebo zapriahnuť koňa, ostrihať vlnu z ovce...
 
plavba loďou  plavba loďou - námorné lode už dávno nie sú len dopravným prostriedkom, ale dnes už aj zaujímavý a vyhľadávaný program ako stráviť dovolenku. Samotná plavba loďou ponúka atraktívne prostredie šíreho mora či oceánu, čerstvý vzduch, stálé pohupovanie na vlnách. Vybavenie zaoceánskej lode ponúka vybavenie ako kiná, bazény, kaviarne, bary, nočný život.
 
caravan  caravan - spôsob cestovania, ktorý v sebe zahŕňa vlasný dopravný prostriedok prispôsobený aj na bývanie - obytný príves. Typickými predstaviteľmi tohto druhu turistiky sú Holanďania. Obľubujú free cestovanie s vlastným obytným prívesom ťahaným za autom. Kdekoľvek chcú zastavia, presunú sa do svojho caravanu, pohodlne bez zbytočných nákladov za ubytovanie.
 
wellness  wellness - pobyty v strednej-vyššej kategórii hotelov sa prispôsobujú novým požiadavkam klientov na oddych a relax. Budujú vlastné wellness centrá, kde poskytujú návštevníkom fitness, masážne a relaxačné procedúry, saunu, hydromasáže, vírivky, bazény po aktivnom dni, ktoré sa stávajú blahodárne pre organizmus zaťažený moderným spôsobom života.
 
kúpele  kúpele - ozdravné pobyty v kúpeľoch je možné absolvovať na lekársky predpis, alebo aj za úhradu. Súborne podávané liečebné procedúry poskytované liečebným domom či kúpeľnou poliklinikou, kde býva prevádzkovaná napr. balneoterapia, podávané minerálne liečivé vody v rámci pitnej kúry. Termálne kúpele poskytujú liečenie termálnou vodou, využitie pri kožných..
 
golf  golfové zájazdy - golf sa šíri, prestáva byť športom len spoločenskej elity. Stále väčší okruh záujemcov prepadá tomuto odpočinkovému športu. Veľa hotelov 4-5 hviezdičkovej kategórie disponuje golfovým ihriskom, kde vás za primeraný poplatok naučia úvod do tohoto kúzelného športového relaxu. Holdovanie golfu je návykové, je zbytočné snažiť sa vymaniť závislosti.
 
jachting  jachting - využitie jachty na turistické a rekreačné účely je v Chorvátsku starou tradíciou. Niekoľkodňová plavba pozdĺž pobrežia na jachte je nezabudnuteľný zážitok. Ako účastník plavby sa môžete aktívne zapojiť do práce na lodi ako člen posádky, alebo sa odovzdáte do rúk profesionálnemu personálu a užívate si jachting, vietor a slnko ležiac na prove lodi.
 
lyžiarske zájazdy  lyžiarske zájazdy - najviac rozšírené rekreačno športové aktivity v zime. Ťažiskom zimnej tu­ris­ti­ky Európy sú alpské krajiny, kde si milovníci bieleho športu vychutnávajú kvalitné lyžiarske podmienky v najlepších lyžiarskych strediskách. Menšie možnosti ponúkajú aj chorvátske lyžiarske strediská Sljeme, Begovo Razdolje, Tršče, Platak, Bjelolasica, Čelimbaša.
 
jazda na koni  jazda na koni - fakt, že svet je najkrajší z konského chrbta potvrdí každý, kto sedel v konskom sedle. Chorvátsko je v súvislosti s koňmi známe aj vďaka filmom o indiánskom náčelníkovi (Winnetou), ktoré sa natáčali tiež v okolí Plitvických jazier. Krásne mustangy už v Chorvátsku nenájdete, ale stále viac jazdeckých škôl vzniká každý rok v prímorských oblastiach.
 
potápanie  potápanie - láka vás stále obľúbenejšia aktivita počas dovolenkového pobytu - potápanie? Šnorchlovanie pri pobreží pozná skoro každé malé dieťa. Poznávanie skutočného sveta pod morom si vyžaduje absolvovanie kurzu potápania. Školu potápania za primeraný poplatok absolvovujete takmer v každom letovisku, vlastné fotky sú odmenou za vynaložené úsilie.
 
rafting  rafting - splavovanie divokej rieky na nafukovacom člne je výkon, ktorý si zaslúži obdiv podobne ako zdolanie vysokej hory. Absolvent takého výkonu býva poznačený zážitkom na celý život. Voda ako živel vie človeku zobrať aj dať. Je to zlý pán, dobrý služobník, veľký súper, ak sa rozhodnete zmerať si sily s divokou riekou. Pre začiatočníkov s doprovodom.
 
veltrhy  veľtržná turistika - zabezpečiť ubytovanie v centre mesta, v čase konania medzinárodného veľtrhu, prináša zaujímavé situácie. Veľtrhy navštívi vysoký počet ľudí, preto je ťažké zohnať hotel na poslednú chvíľu. Cestovky, ktoré sa špecializujú sa na danú lokalitu dokážu pre náročnú biznis klientelu zabezpečť aj v exponovaných termínoch kvalitné ubytovanie.
 
seniorské zájazdy  seniorské zájazdy - Seniori dovolenkujú radšej v okrajových termínoch, to znamená, že využívajú pobyty mimo hlavnej sezóny za nižšie ceny. V prípade letnej dovolenkovej sezóny, platí cenový vzorec - že dovolenka v júli a auguste je považovaná za špičku sezóny - cena ubytovania je najvyššia (často až dvojnásobná, tomu zodpovedajú aj ceny ostatných služieb).
 
zoznamovacie zájazdy  zoznamovacie zájazdy - sa v ponukách cestoviek, organizujúcich takéto zájazdy, vyskytujú aj pod názvom "pobyty pre osamelých" a pod. Princíp programu je dovolenka pre ľudí, ktorí žiju osamelo, ťažšie sa zoznamujú, alebo len chcú ušetriť na príplatkoch za jednolôžkové izby a sú ochotní bývať za lacnejšie v dvojlôžkovej izbe s cudzím človekom.
 
tabory  detské tabory - deti láka zaujímavý program, hry, celodenná aktivita, noví kamaráti. Detským klientom ponúkame zaujímavé domáce aj zahraničné tábory. Detské tábory v lete aj v zime, sa zameriavajú na obdobie letných alebo jarných (zimných) školských prázdnin. Pre veľa rodičov je tábor často jedinou možnosťou ako si "oddýchnuť" od svojich ratolestí.
 
svadobné cesty  svadobné cesty - stará novomanželská tradícia podniknúť hneď, alebo krátko po sobáši svadobnú cestu sa vyskytuje v mnohých kultúrach a je známa už z dávnej minulosti, kedy hlavne novomanželia z lepších kruhov podnikali romantické cesty, často za účelom založenia rodiny, alebo poznávania sveta, či romantické miesto s poskytnutím novomanželskej zľavy.
 
ozdravné zájazdy  ozdravné zájazdy - sa zameriavajú na zlepšenie zdravia. Medzi ozdravné zájazdy môžeme zaradiť napríklad cestovanie detí k moru, vysokohorské hotely a pobyt na čerstvom horskom vzduchu, kúpele a liečebné procedúry v kúpeľných zariadeniach. Liečebné bahno a zábaly, masáže s cvičením jógy, alebo fittness a vodný svet, wellness, všeobecne aktívna dovolenka.

Organizované zájazdy do Chorvátska

Organizovaný cestovný ruch prostredníctvom programov jednotlivých CK ponúka rôzne druhy zájazdov do Chorvátska. Návštevníci najčastejšie žiadajú klasické pobytové zájazdy. Ubytovaní v hoteli, apartmáne, alebo campingu trávia jeden až dvojtýždňové dovolenky pri mori. Možností ako tráviť volný čas na pobytovom zájazde je mnoho. Typy zájazdov, ich rozdelenie, zameranie si môžete pozrieť preklikaním ľavého menu. Pri jednotlivých typoch zájazdov uvádzame destinácie, kde je možné konkrétnu aktivitu, alebo tému očakávať.

Inšpirácie: archeologické, atómové, autobusové, botanické (záhradné), budovateľské, cyklistické, duchovné ná­bož­enské), dobrodružné, ekologické, eventy, ezoterické, filmové, firemné, geologické, hudobné, intelektuálne, ku­linárske, kultúrne, lekárske (liečenie, pôrodnosť, zubárstvo), letecké, letné, literárne (maliarske), lodné, mó­da, motocyklové, nákupy, plyšové, politické, potápačské, priemyselné, romantické, rybárske, safari, skupinové, slumové, športové, udržateľné, vedecké, veľkonočné, veľtržné, vesmírne, vidiecke, virtuálne, vojnové, zimné,

Turizmus a jeho kategórie: Autobusové cestovanie, Atómový turizmus, Cykloturistika, Domáci cestovný ruch, Ekoturizmus, Firemné cestovanie, Geoturizmus, Kultúrny cestovný ruch, Lanové kurzy, Lekárske cesty, Lyžovanie, Mestské putovanie a prehliadky, Náboženská turistika, Podujatia, Prehliadka so sprievodom, Priemyselný turizmus, Safari, Segway putovanie, Skupinové cestovanie, Sprievodca, Surfovanie, Továrne, Varenie kurzy, Vesmírne cestovanie, Vidiecky turizmus, Virtuálne cestovanie, Vnútorné atrakcie, Vodné športy, Vonkajšie aktivity, Vzdušné aktivity (let balónom), Wellness a masáže, Zábavné parky, Zimná turistika, Železničný cestovanie,

 

 
   
Chorvátsko
stránky o Chorvátsku, mapa, linky
doprava, letenky, dovolenka, ck
blog, zájazdy, počasie, lyžovanie
 
  Pobytové zájazdy
letné a zimné pobytové zájazdy
pobyty pre študentov, dospelých,
deti, seniorov
 
  Lyžiarske zájazdy
školské a rodinné lyžiarske
zájazdy pre študentov, skupiny,
skipasy, ubytovanie.
 
 
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Svet dovoleniek | Zdravie
© 2009-2024 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk