Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy      lyžovanie      travel    |    reny   
 
chorvatsky pozdrav  

Lyžovanie Čelimbaša Mrkopalj

 
LYŽOVANIE:
Sljeme
Platak
Rudnik-Tršče
Bjelolasica
Čelimbaša
Begovo-Razdolje
Krasno
Petehovac-Delnice
Lička-Mukinje
Rezovačke-Krčevine
Tominac-Slatina
- - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie mapa
Ivica Kostelič
Janica Kostelič
Lyžiarsky zväz HR
Svetový pohár
Bezpečnosť lyžovania
Lyže výstroj
Dámske lyže
Navigácia: Chorvátsko > Lyžovanie > Čelimbaša Mrkopalj  
 
Naše hodnotenie lyžovanie:  hodnotenie 3,5 z 5
Lyžiarske stredisko Čelimbaša Mrkopalj sa nachádza v mieste zvanom Mrkopalj. Toto miesto je usadlosť 832 metrov nad morom. Jedna lyžiarska trať je široká a dostatočne dlhá, aby poskytla dobré lyžovanie. Ďalšie dve zjazdovky sú kratšie, ale strmšie určené pre náročnejších lyžiarov, keď na trate napadne dostatok snehu. V Čelimbaši zažijete príjemný deň na snehu, ak sa vydarí aj počasie a bude svetiť slnečno, nastane hotová idylka. K dispozícii príjemné ubytovacie zariadenia na súkromí v mieste Mrkopalj. V centre lyžiarskeho strediska, nájdete lyžiarske servisy a lyžiarsku školu s inštruktormi lyžovania. Čelimbaša je jedným z najstarších lyžiarskych stredísk s dlhoročnou tradíciou a veľkým potenciálom.

V kraji Gorski kotar patrí k najambicióznejším. Plánuje sa rozšírenie zjazdoviek, vybudovanie umelého jazera slúžiaceho ako zásobáreň vody na výrobu technického snehu. Na chorvátske pomery ide o vcelku slušné lyžovanie viac než iba miestneho významu. Poznať to najmä z espezetiek na parkovisku pod stanicou vleku. Počas víkendov je stredisko preplnené. Závislosť na prírodnom snehu by sa nutne mala vyriešiť umelým zasnežovaním a radosť z pobytu na horách, alebo príjemnej zimnej dovolenky bude istejšia. Vrchol strediska je na výške 1084 m.n.m a vedie sem vlek dĺžky 720m. Nadol vedú tri zjazdovky o dĺžke modrá 1350m, červená 1000m a čierna 500m. Na svoje si prídu všetky kategórie lyžiarov od začiatočníkov až po majstrov lyžovania. Lyže môžte obuť aj najmenším deťom, pre ktoré je v spodnej časti baby-zona.

Stredisko spolu so zjazdovým lyžovaním poskytuje vyžitie aj bežcom na lyžiach a biatlonistom. Strelnica a 4,5 km bežeckej trate sa nachádzajú v lesoparku. Občas do Čelimbaša zavítajú aj svetový pohár alebo veľké aspoň celochorvátske športové podujatia. ambície tohto strediska aj vzhľadom k uvedenej univerzálnosti sú vysoké, avšak bez investícií a určitých zmien v domácom prostredí to nepôjde. Lyžiarsky celodenný lístok pre dospelého stojí 80,-Kn, pre deti 50,-Kn. Vyťaženosť vlekov najmä počas víkendov je vysoká a tvoria sa rady. Pre deti sa tu nachádza detská zóna dĺžky 150m, blízko svahu je bufet, parkovisko s dostatočnou kapacitou zdarma. Možnosť ubytovania v blízkom okolí na súkromí, ale aj hotelové služby.

Mapa lyžiarskeho strediska Čelimbaša Mrkopalj


Zobraziť Chorvátsko lyžovanie na väčšej mape
 
    Lyžovanie Chorvátsko
lyžovanie s výhľadom na more
lyžiarske strediská v Chorvátsku
legendy svetového lyžovania
 
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk