Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy      lyžovanie      travel    |    reny   
 
 

Lyžovanie v Chorvátsku mapa

 
LYŽOVANIE:
Sljeme
Platak
Rudnik-Tršče
Bjelolasica
Čelimbaša
Begovo-Razdolje
Krasno
Petehovac-Delnice
Lička-Mukinje
Rezovačke-Krčevine
Tominac-Slatina
- - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie mapa
Ivica Kostelič
Janica Kostelič
Lyžiarsky zväz HR
Svetový pohár
Bezpečnosť lyžovania
Lyže výstroj
Dámske lyže
Navigácia: Chorvátsko > Lyžovanie > Mapa  
 
Lyžiarske mapy všetkých alpskych lyžiarskych stredísk si môžete objednať u nás klik na e-shop lyže. Pre všetkých našich zákazníkov, ktorí si u nás kedykoľvek v minulosti zakúpili zimný pobyt, mapy lyžiarskych stredísk z našej print-kolekcie zdarma. Lyžovanie v Chorvátsku je na začiatku svojho rozkvetu, preto sa zatiaľ potýka s množstvom subjektívnych i objektívnych prekážok. Kvalitná prezentácia lyžovania má priamy súvis s prilákaním návštevníkov, absencia ski mapy bráni budúcemu rozvoju zimnej turistiky v Chorvátsku ... všetko sa ešte len chystá.

Základným predpokladom je úspešná a kvalitná prezentácia turistickej destinácie pre domácu, ale najmä zahraničnú klientelu. Chorvátsko má dostatok nadšencov zanietených pre lyžovanie. Masovú popularizáciu tomuto netradičnému športu na chorvátske pomery, kde doposiaľ výrazne prevládali vodné pólo, futbal, tenis a vodné športy, spôsobili Janica Kostelič a jej brat Ivica Kostelič, ktorí sa dostali vysoko vo svetovom lyžovaní. Záujem o lyžovanie vo verejnosti narastá. To je prvý predpoklad budúceho masového rozvoja.

Nadšenie Chorvátom nepostačí. Pre rekreačné lyžovanie 21. storočia je nutné zabezpečiť vysoký štandard služieb. To je otázka investícií a tie sa dajú zabezpečiť. Však druhou podmienkou úspešného lyžiarskeho strediska sú prírodné predpoklady, terény, reliéf krajiny, infraštruktúra a hlavne klimatické požiadavky na "čo najvyššiu istotu" snehu. Bez istoty snehu lyžovanie jednoducho nefunguje. Túto podmienku zvažuje každý zodpovedný investor, ktorý hodlá roztočiť kapitál v lukratívnom odvetví, akým rozhodne lyžovanie je. Snehové podmienky v prímorskom podnebí Chorvátska sú žiaľ veľmi neisté.

Na obhajobu chorvátskych priaznivcov a lídrov v oblasti lyžovania treba uznať, že dokážu profitovať aj z mála. Možno bude stačiť ich nadšenie a zanietenie na realizáciu odvážnych zimných projektov. Veď vo svete sú známe oveľa extrémnejšie riešenia, než aké potrebuje Chorvátsko. Lyžuje sa v krytých halách v Japonsku, Dubaji, prečo by nešlo zužitkovať vcelku priemerné podmienky v Chorvátsku na úspešný skiprojekt. Snehu pomenej, terény aké-také, ale chuť obrovská. Za posledné roky zaznamenal predaj lyžiarskeho výstroja, lyže nárasty, dobre sa predávajú lyže niektorých vybraných značiek, lyžiarky a oblečenie. Taktiež túto skutočnosť považujeme za priaznivý signál, ktorý ukazuje na rastúci reálny záujem o lyžovanie u Chorvátov samotných.

Ski mapa

Sledujeme, ako sa Chorvátom bude ďalej dariť presviedčať okolitý svet, aby vstúpil do investovania. Súčasný stav je nepriaznivý, Chorvátsko sa borí s prílišnou byrokraciou, povoleniami ochranárov. K tomu pridáme nepriaznivé prírodné podmienky a výsledkom je nerozhodnosť investorov roztočiť lyžiarsky turizmus v tejto krajine. Až sa objavia prvé skutočné ski mapy z chorvátskych lyžiarskych stredísk, bude to určite dobrý signál, že sa chystajú lepšie časy pre lyžovanie v Chorvátsku. Tu sú prvé lastovičky:

ski mapa ski mapa ski mapa
Ski mapa Sljeme   Ski mapa Platak   Ski mapa Bjelolasica


Všetko, čo môžeme v súčasnej situácii urobiť pre ski mapy Chorvátska, je zakreslenie prvých "priekopníkov" lyžovania v Chorvátsku na G-mape. Jedenástim lyžiarskym strediskám v Chorvátsku od slušného štandardu v Sljeme a Plataku počnúc, po malé lúčky pre občasné detské šantenie na snehu končiac budeme držať palce.


Zobraziť Chorvátsko lyžovanie na väčšej mape

 
    Lyžovanie Chorvátsko
lyžovanie s výhľadom na more
lyžiarske strediská v Chorvátsku
ski mapy svetové strediská
 
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk