Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie      travel      reny   
 
 

Výmena odkazov

 
TRAVEL
Cestovanie
Destinácia
Počasie
Blog
Linky
    • Link building
    • Výmena odkazov
    • Recipročné linky
    • Jednosmerné linky
    • PR články
    • Linky popularita
    • Partnerské linky
    • Ako nerobiť linky
    • Pridaj linku
    • Prečo optimalizovať
    • Turistické linky
    • Lyžovanie linky
    • Chorvátske župy
    • Seo-expert
    • Naše výsledky
Lastminute
Obrázky
Winnetou

Navigácia: Chorvátsko > Travel > Linky > Výmena odkazov  
 

výmena odkazov Pri výmene odkazov sa stretneme s pojmom Link popularity. Je to údaj, ktorý určuje počet liniek, ktoré registrujú jednotlivé vyhľadávače, ako linky smerujúce na náš web. Tento počet kvalitných liniek výrazne ovplyvňuje hodnotenie stránky daným vyhľadávačom a tým i trafic (návštevnosť) stránok. Vymieňame radšej odkazy so statickými stránkami než stránkami dynamickými, uprednostňujeme ručne vkladané linky pred linkovacími strojmi. Menej môže byť niekedy viac (než nasypať naraz 50-100 liniek, je lepšie rozložiť si túto prácu na 1-2 mesiace). Výmena odkazov je menej hodnotná, ako získanie jednosmerných liniek...

Takéhoto poučenia sa mi dostalo od istého seo-experta, kď ma pred pár rokmi presviedčal o nevyhnutnosti zapojiť náš web do portfólia svojich klientov a sľuboval konkurenčnú výhodu. Dnes je samozrejme situácia s "linkovaním" úplne odlišná. Vyhľadávanie sa zmenilo na tzv. "personalizované" a mnohé z vyššieuvedených praktík sú iba úsmevnou históriou.

Mnohí link-masteri sa vtedy snažili využiť situáciu najmä pre seba. Ponúkli vám neférovú tzv. A-B-C výmenu. Z vašej kvalitnej stránky A si vyžiadali link na stránku B, vám pridali link zo stránky C späť na vašu A. Stránka C sa pri výmene tvárila ako seriózna, dokonca dočasne vykazovala aj dosť vysoký Page Rank. Po niekoľkých týždňoch však rank spadol, v horšom prípade sa odtiaľ vaša linka úplne stratila. Takto vyzerali najbežnejšie triky podvodníkov, ktorí tak získali od vás jednosmernú kvalitnú linku. Bolo potrebné priebežne kontrolovať svoje linky. Ak sa s nimi dialo niečo podozrivé, nasledovalo upozornenie partnera, resp. odstránenie aj jeho linku zo svojej stránky a hľadanie serioznejších linkerov.

Komunikácia vtedy vyzerala asi takto: "... ak vás zaujíma výmena odkazov s touto stránkou, zašlite vyplnený formulár: pridaj linku, vyhodnotíme prínos vášho linku pre náš web. Ak bude link OK, obratom umiestníme váš odkaz na stránku ..."

Ako sa dali spojiť aj logicky nespojiteľné weby, napríklad obchod s hračkami a cestovanie do Chorvátska? Alebo ešte lepšie trojkombinácia - obchod s hračkami - chorvátsko - očkovanie detí:

Navštívte obchod hračiek - Internetové obchody hračiek ponúkajú široký sortiment hračiek pre deti všetkých vekových skupín, pre chlapcov aj dievčatá. Ponuka hračiek býva prehľadne rozdelená do niekoľkých kategórií napr. detské elektronické hračky, Kuky sa vracia, Twilight, Barbie, Avatar a množstvo ďalších. Počas príprav na cestovanie do Chorvátska nezabudnite svojim ratolestiam pribaliť novú zaujímavú hračku, ktorá určite prispeje k vášmu pokoju a zábave dieťatka počas dovolenky. Očkovanie detí pred cestou do Chorvátska nie je povinné. Tento údaj uvádzame odkedy sa začali množiť dotazy matiek, ktoré sa dozvedeli o škodlivosti vakcín na detský organizmus. Krajiny, ktoré vyžadujú očkovanie, tak nepriamo spadajú medzi menej lákavé destinácie.

Linky - výmena odkazov - cestovanie - Chorvátsko - lyžovanie

Potulky Talianskom - putuj sám a staneš sa pútnikom. Chodiť po cestách, ktoré majú ducha a pritom sa dívať pozorne prináša poznanie. Bez kníh a štúdia sa do vás dostáva celé ľudské dianie, keď je myseľ pokojná a zmysly vyostrené. To množstvo histórie, ktorou oplýva Taliansko je tak fascinujúce. Milujem to, preto sa sem stále vraciam. Prechádza mnou celé dejstvo vtedajších udalostí a ja precítim tú dávnu emóciu, akoby sa stala práve teraz a mne.

Dovolenka Istria - cestovanie do Chorvátska, dovolenka na Istrii. Cestovná kancelária Reny Travel prináša širokú ponuku pobytov Chorvátska od Istrie cez Kvarner po Dalmáciu, ostrovy aj významné mestá. Strediská Istrie sú už dávno známe, história Chorvátskej morskej turistiky začala práve v tejto oblasti. Nájdete tu krásnu prírodu, moderne vybudované turistické strediská, ubytovacie zariadenia všetkých typov a kategórií.

Lyžovačky v Rakúsku - lyžovačky v rakúsku sú super. Svetová lyžiarska veľmoc má pre každého fanúšika lyžovania vhodnú ponuku lyžiarskych terénov. Stačí si zbaliť lyže, zájsť do špecializovanej cestovky a vybrať si z množstva skvelých lyžovačiek v Rakúsku. Na spestrenie pobytu môžete lyžovanie v Rakúsku nakombinovať ako wellness pobyty alebo len víkendový pobyt, za akciové ceny sú k dispozícii aj kúpele a wellness zájazdy.

Wellness zájazdy wellness pobyty v strednej a vyššej kategórii hotelov sa prispôsobujú novým požiadavkám klientov na odpočinok a relax. Zriaďujú si vlastné wellness centrá, kde poskytujú svojim hosťom napr. možnosti cvičenia, posilovne, fitness, masážne a relaxačné procedúry, saunu, hydromasáže, vírivky, bazény. Wellness zájazdy so špeciálnym programom si môžete vybrať aj v našom špecializovanom katalógu Chorvátsko.

Letenky Chorvátsko - Letenky do celého sveta môžete rezervovať sami v niektorom z online rezervačných systémov (dajú sa spočítať na prstoch rúk), ktoré sa nachádzajú na podstatne väčšom počte internetových stránok. Ak patríte k tejto "zvlášť nadanej" laickej menšine užívateľov internetu, ktorí si dokážu sami vyhľadať, vybrať, zarezervovať a následne zaplatiť letenku použite tieto rezervačné systémy na letenky online.

Lyžovanie v Chorvátsku - výmena odkazov s takýmito stránkami nás veľmi teší. Linky na tématiku lyžovanie v Chorvátsku sú pomerne vzácne, ale postupne naberá aj lyžovanie v Chorvátsku na význame, odkedy tam lyžujú úspešní súrodenci Janica a Ivica Kostelič. Posledné desaťročie sa podarilo v Chorvátsku výrazne spopularizovať tento pre Chorvatov netypický šport a výchova mladej generácie najmä z okolia Záhrebu napreduje rýchlym tempom. Niektorí sa objavujú aj na svetových podujatiach.

Lyžovanie Tatranská Lomnica patrí k najvýznamnejším strediskám, ktoré navštevujú zahraniční turisti v oblasti Vysoké Tatry. Takmer každý bedeker o Vysokých Tatrách píše v úvode ... najmenšie veľhory sveta... Vymyslel to asi nejaký zakomplexovaný malý muž. Nuž možno by sa patrilo prerobiť tento slogan v zmysle známej polemiky o pohári, ktorý je z polovice prázdny alebo spolovice plný. Dva rôzne pohľady na ten istý objekt (optimista versus pesimista). Teda Vysoké Tatry sú najväčšie malohory.

• Krkonoše a Česká Republika nabízí lyžování v České republice v duchu silné tradice. V příhraničních horských oblastech je množství malých zimních středisek, které jsou vhodné zejména pro rodinné rekreační lyžování v České republice, které stejně jako u slovenských sousedů patří k nejoblíbenějším a nejhledanějším zima rekreačním aktivitám. Mnohá lyžařská střediska (k.p. Krkonoše) v České republice v posledních letech výrazně zmodernizovaly.

Ubytovanie Lignano - hotely a apartmány v Talianskom obľúbenom letovisku na severnom Jadrane. Linky na tejto stránke z kategórie cestovanie nemusia byť vždy za umiestnenie odplatnej linky. Niekedy odmeníme dobrého blogera za jeho pekný príspevok k témam, ktoré sú aj našimi. Jednosmerný link si v tomto prípade zaslúži blog Dovolenka Lignano, pretože Lignano je aj témou CK Renytravel (žiadna výmena odkazov).

Špindlerův Mlýn pokiaľ dostanete v zime chuť na lyžovačku v ČR, navštívte stránky s kompletnou ponukou lyžovania v susednom Česku. Rzhodujte sa medzi strediskami ako Beskydy, Českosaské Švýcarsko, Český Ráj, Jeseníky, Jizerské hory, Jižní Morava, Jižní Čechy, Krkonoše, Krušné hory, Máchovo jezero, Orlické hory, Praha, Střední Čechy, Šumava, vlastne máte na výber celú ČR ;-)

Poľana a Podpoľanie - Slovensko má dostatok oblastí, v ktorých nájdete vždy niečo nad čím duša pookreje, vždy niečo rázovité, alebo ako sa hovorí "z každého rožku trošku“ - zrúcaniny hradov, prírodné zaujímavosti, možnosti na pešie túry alebo cyklotúry, agroturistiku, ale aj možnosti jazdy na koni či folklórne alebo kultúrno-spoločenské podujatia, v zime možnosti pre nenáročné lyžovanie na okolitých svahoch. Práve Podpoľanie vyhovie všetkým spomínaným aktivitám.

Prirodzená výmena odkazov

Dnes už výmenu odkazov nerobíme na požiadanie o výmenu. Robíme tak len po uzatvorení obchodného partnerstva. Linka je prirodzený smerovateľ na nášho obchodného partnera, jeho servis, služby, produkty, ktoré zapadajú do kontextu našej obchodnej činnosti. My jeho web ukazujeme = odporúčame našim zákazníkom a náš obchodný partner odkazuje na nás. Nemusí sa jednať v každej spolupráci o obojsmerné linkovanie. Niekedy uzatvárame obojstrannú spoluprácu webov, inokedy iba nás zaujímajú produkty nášho partnera, lebo nás zaujali napr. jeho zájazdy do Turecka, ktoré my zatiaľ nerobíme.

Bolo potrebné správne pochopiť terminus-technikus výmena odkazov. Nejedná sa o nič také, ako výmena známok, alebo výmena pneumatík. Vymieňa sa len ak je dôvod na spoluprácu, vzájomnú. Linky by mali byť niečim podobným, ako v odbornej literatúre zoznam publikácií z ktorých autor čerpal "index". Poznáte to, ak ste vypracovali diplomovú prácu, alebo podobný projekt. Tiež ste na záver diplomky uvádzali zoznam použitej literatúry. Hľadajte na internete príklady na výmenu odkazov, ktoré sú akceptované, lebo sú odôvodnené. Je ich dosť. Zistite aká je podstata, kedy je prirodzená výmena odkazov vyhľadávačmi akceptovaná a kedy sa jedná len o SPAM-ovanie.

Do diplomky predsa neuvedieme všetky možné knižky, ktoré sa nachádzali doma, v knižnici vašich rodičov, ale iba diela ktoré súviseli s diplomkou. Tak uvažujeme aj o linkách na webových stránkach. Ako môže jeden seo-expert pozbierať všetko možné aj nemožné na jednu hromadu - aha, obrázok? Vyhľadávače už tohoto všeumelca objavili a dlho neboli jeho stránky vyhľadateľné. Žiaľ ani stránky jeho zákazníkov. Za to že sme si ho najali sme zaplatili svoj účet aj my, za neznalosť ako robiť linkbuilding. O nepovolených praktikách linkovania sa dočítate priamo od zdroja - Google o SEO.


 
   
Linky Chorvátsko
recipročná výmena odkazov
linkbuilding partnerská výmena
jednosmerné linky pridaj
 
     
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk