Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie      travel      reny   
 
 

Recipročné linky

 
TRAVEL
Cestovanie
Destinácia
Počasie
Blog
Linky
    • Link building
    • Výmena odkazov
    • Recipročné linky
    • Jednosmerné linky
    • PR články
    • Linky popularita
    • Partnerské linky
    • Ako nerobiť linky
    • Pridaj linku
    • Prečo optimalizovať
    • Turistické linky
    • Lyžovanie linky
    • Chorvátske župy
    • Seo-expert
    • Naše výsledky
Lastminute
Obrázky
Winnetou

Navigácia: Chorvátsko > Travel > Linky > Recipročné linky  
 
recipročné linky Pojem reciprocity má pri linkách dôležitý význam, za recipročné linky sú označované také, ktoré si v poskytovaní výhod odovzdávajú vzájomnú rovnosť výhod. Ak linka zo stránky A odkazuje na stránku B, poskytuje jej resp. odovzdáva určitú silu (podporu, hlas). Späť na stránku A odkazuje linka zo stránky B, ak majú byť obe linky recipročné, potom aj linka zo stránky B musí poskytovať rovnakú podporu stránke A. Pre správne pochopenie môžeme uviesť niekoľko príkladov z praxe. Každý webmaster vie, že internetové stránky sú tvorené obsahom a odkazmi. Sú to tri základné stavebné prvky webu, text, obrázok, linka.

Aby sa dal rozsiahlejší obsah nejakého webu prehľadne a zrozumiteľne usporiadať, rozdelí ho autor na viacero stránok. Podobne ako pri vytváraní knihy. V knihe môže čítajúci listovať zo stránky na stránku po poradí, alebo môže preskakovať v knihe cez viaceré stránky, vracať sa, nazerať do obsahu.
         
  recipročné linky  
         

Internetový obsah sa snažíme uspôsobiť podobným spôsobom ako knihu. Na prechod medzi stránkami slúžia linky, čo je aktívna časť obsahu (slovo, veta, alebo obrázok), pomocou linky sa jednoduchým kliknutím čítajúci presunie na ďalšiu stránku, kam tento odkaz smeruje. Ak máme tri stránky A, B, C na jednej doméne, stránku A považujme za domovskú a stránky B a C obsahujú obsah, napr. dva rozdielne názory. Domovská stránka A vo svojom komentári poukáže linkom na prvý názor B a druhou linkou na druhý názor C.

Okrem toho, že si náhodný čitateľ môže vďaka týmto dvom linkám prečítať obidva názory, majú linky ešte inú vlastnosť. Ich počet určí dôležitosť stránok. AK by sme na inom mieste stránky A uviedli ešte jeden link "zdupľovali" na stránku B, táto by mala už dva hlasy a jej obsah by bol dôležitejší ako C s jedným hlasom. Základný princíp dôležitosti obsahu na internete: Ak sa surfer voľne pohybuje po internete a preklikáva sa zo stránky na stránku pomocou liniek, pravdepodobnosť že sa prekliká na určitú stránku je tým vyššia, čím je vyšší výskyt liniek na túto stránku. Z dvoch stránok je dôležitejšia tá, ktorej pravdepodobnosť, že sa sem surfer dokliká je vyššia. Toto je veľmi nahrubo načrtnutý spôsob fungovania poradia stránok vo vyhľadávačoch.

Táto hodnota je výsledkom dosť komplikovaného matematického algoritmu, ale na úvahy o reciprocite postačí výstižné pochopenie princípu "pravdepodobnosť doklikať sa niekam"

Príklad na recipročné linky - recipročná výmena vnútorných liniek

Vyberieme náhodné stránky z webu chorvatsko-reny.sk ( z každej sekcie jednu ), ktoré nalinkujeme z tohoto umiestnenia. Na nich sa budú nachádzať spätné recipročné linky, smerujúce sem na túto stránku. Takýmto spôsobom my sami určujeme, ktorá stránka z nášho webu je dôležitejšia než ostatné a pri tom zachovávame vyváženosť, recipročnosť. Premýšľajte nad tým. Ak správne pochopíte linkovanie vnútorné, jeho význam a princíp, potom sa púšťajte do linkovania vonkajšieho. Reciprocita je dôležitá. Správne vnútorné linkovanie vysvetlí vyhľadávačom štruktúru (kapitoly) vášho webu, dôležitosť jednotlivých kapitol voči sebe navzájom aj jednotlivých stránok v týchto kapitolách. Pri vnútornom linkovaní ste sami pánom nad reciprocitou, vonku je to iba nedosiahnuteľná teória, ktorej sa snažíte priblížiť. Premýšľajte nad tým, recipročné linky udržiavajú rovnováhu, symbiózu. Nerovnováha je vyživovanie jedného na úkor druhého.

Telefónne čísla - v prípade, že budete musieť použiť miestne telefónne búdky v Chorvátsku, napríklad na privolanie pomoci, zapíšte si niektoré dôležité telefónne čísla a uložte ich k svojim dokladom. V telefónnych automatoch bývajú uvedené všetky dôležité telefónne linky. Sú to čísla, ktoré voláme v prípade núdze.

Dovolenka Zadar - okolie hlavného mesta Zadar známe ako zadarská riviéra je centrom turistického ruchu v Chorvátsku. Dovolenkárom ponúka národný park Paklenica, ostrovnú dovolenku na ostrovoch Pag, Ugljan, Dugi Otok, Murter obľúbené miesta pre jachtárov, národný park Kornati, historické pamiatky v meste Šibenik.

Mapa župy Bjelovar - Termálny vodný park aqua Balissae v meste Daruvar ponúka krytý a vonkajší bazén a rôzne atrakcie krytý a vonkajší tobogán, vnútorný a vonkajší bazén pre deti, gejzíry, sprcha, plavecký bazén, whirlpool, vodopády, kryté bazény v "Oáze pokoja", sauna, relaxačné priestory, masáž, krása.

Autobusová doprava - pravidelné medzinárodné autobusové linky premávajú v hlavnej letnej sezóne medzi veľkými európskymi mestami v dostatočnom množstve. Tie cestovné kancelárie, ktoré sa špecializujú na destináciu Chorvátsko ponúkajú aj vlastnú dopravu klientom, ktorí zakúpia aj zájazdy a autobusová doprava.

Crikvenica počasie online - predpoveď počasia Crikvenica, počasie je vďaka zemepisnej polohe a tvaru Chorvátska mierne - stredomorské pri mori, kontinentálne vo vnútrozemí, vyberte si zo zoznamu chorvátskych miest v menu stránky a zobrazíte aktuálnu predpoveď počasia v hlavných chorvátskych letoviskách.

Lacné letenky - lacné letenky ( známe low cost ) sú najčastejšie hľadané letenky. Možno ide o šetrenie na nesprávnom mieste. Nízko nákladové letecké spoločnosti ponúkajú letenky za nízke ceny (niekedy podozrivo nízke, aby také ceny mohli oni sami prežiť). Šetrí sa na všetkom, často aj na lietadlách samotných.

Lyžovanie Sljeme - lyžovanie a Chorvátsko je pre letných zahraničných turistov divné spojenie, ale napríklad známe lyžiarske stredisko Sljeme je obrovským prínosom pre chorvátsku metropolu Zagreb, ponúka lyžovanie 20 min od centra hlavného mesta, čo je raritou kdekoľvek vo svete, navyše je súčasťou SP-FIS.

Golfové zájazdy - golf sa šíri medzi verejnosť, prestáva byť športom len spoločenskej elity. Stále väčší okruh záujemcov prepadá exkluzívnemu odpočinkovému športu. Veľa hotelov 4-5 hviezdičkovej kategórie disponuje golfovým ihriskom, kde vás naučia úvod do tohoto kúzelného umenia aktívne relaxovať.

Linky popularita - nezabudneme ani na vlastnú kapitolu "linky", z ktorej použijeme napríklad stránku link popularity preto že je najčerstvejšia a má pekné heslo: Makaj na svojom webe ako lodný šroub a pravidelne sa dívaj, či sa hýbe tvoja linky popularita, no nepožiadaj blížneho webmastera o linku.

Cestovné kancelárie - na slovensku je veľký počet cestovných kancelárií a agentúr. My spolupracujeme len s 2-3-stovkami z nich pri predaji svojich vlastných produktov v destináciách Taliansko, Chorvátsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Francúzsko. Tu je zoznam partnerov, ktorí vám predajú naše zájazdy.

Predchádzajúce vnútorné linky zastupujú všetky kategórie tohto webu:
chorvátsko | dovolenka | mapa | doprava | počasie | letenky | lyžovanie | zájazdy | linky | kontakt
Každá z vybraných stránok zároveň vracia link sem na túto stránku. Spätné linky sú navzájom v reciprocite (skoro), nachádzajú sa v rovnakej úrovni (väčšinou dole v patičke). Počet iných vnútorných liniek je tiež vzájomne vyvážených. Čo týmto dosiahnete ? Podporíte z balíka mnohých rovnocenných stránok jednu vybratú (v nasom prípade reciprocne-linky.php), pritom sa nezmení rovnováha celého webu, jednotlivé kapitoly sú na tom voči sebe úplne stejne. Stránka recipročné linky je teraz vyhľadávačmi pochopená ako dôležitá, asi sa už aj v G zoprazuje niekde na predných pozíciách - vyskúšaj.

O reciprocite sa dá napísať samostatná zaujímavá kniha, tak možno niekedy nabudúce.

 
   
Linky Chorvátsko
recipročná výmena odkazov
linkbuilding partnerská výmena
jednosmerné linky pridaj
 
     
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk