Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie      travel      reny   
 
chorvatsky pozdrav  

Chorvátske župy

 
TRAVEL
Cestovanie
Destinácia
Počasie
Blog
Linky
    • Link building
    • Výmena odkazov
    • Recipročné linky
    • Jednosmerné linky
    • PR články
    • Linky popularita
    • Partnerské linky
    • Ako nerobiť linky
    • Pridaj linku
    • Prečo optimalizovať
    • Turistické linky
    • Lyžovanie linky
    • Chorvátske župy
    • Seo-expert
    • Naše výsledky
Lastminute
Obrázky

Navigácia: Chorvátsko > Travel > Linky > Chorvátske župy  
 
erby a linky na chorvátske župy Každá krajina je kvôli administratívnemu spravovaniu rozdelená na menšie celky, kraje, regióny, okresy. Podobne aj Chorvátsko sa člení na 20 regiónov, ktoré sa nazývajú župy (chorvatsky županija). Župy majú charakter ako naše okresy. Chorvátske župy sú ešte usporiadané do väčších správnych celkov, ktoré však v reálnej politike nehrajú až takú úlohu. Navyše vo väčšine týchto vyšších celkov sa jedná súčasne aj o jednu župu. Pre záujemcov a podrobnejšie informácie poskytujeme stručný prehľad a linky na chorvátske župy, priamo na ich oficiálne domovské stránky.

Nájdete tam podrobné informácie, ktoré sa bežne publikujú v rámci regionálnej správy a politiky, podobne ako u nás, ale aj v ďalších krajinách Európskej únie. Zoznam chorvátske župy sme pre lepšiu orientáciu zoradili v abecednom poradí, pre názornú ilustráciu sme použili erby jednotlivých žúp. Uvádzame originálne chorvátske názvoslovie, v slovenčine sa niektoré názvy chorvátskych žúp trochu líšia.

Erby a linky na chorvátske župy

Bjelovarská župa erb   Bjelovarsko-bilogorska župa - hlavné mesto Bjelovar je zároveň aj centrom kultúry. Oficiálne stránky župy informujú o témach: obyvateľstvo populácia, história, mestá a obce, členovia vlády a poslanci, erby, vlajka, školstvo, kultúra, európska integrácia, ekonomika, výstavba, štatistiky, galérie obrázkov, cestovný ruch, kúpeľníctvo. Kde sa nachádza - mapa Bjelovarskej župy.
 
Brodsko-posavská župa erb   Brodsko-posavska župa - hlavné mesto je Slavonski Brod, ktorý zároveň patrí k významným turistickým cieľom župy, žije tu takmer tretina obyvateľstva a sústreďuje sa sem prevažná časť hospodárskeho života kraja. Nová Gradiška je druhým mestom v oblasti, ktoré sa snaží vyrovnať Brodu. Vidiecky cestovný ruch, plavba loďou, eko-dedinka - mapa Brodsko-posavskej župy.
 
Dubrovnícko-neretvianska župa erb   Dubrovačko-neretvanska župa - centrum mesto Dubrovnik význam a postavenie, demografické údaje, mestá obce, projekty v krajine, ekonomika, infraštruktúra prírodného dedičstva, územné plánovanie pozemkov, ocenenia a uznania udelené mestom, stratégie pre rozvoj vinohradníctva, environmenálne programy pre ochranu životného prostredia - mapa Dubrovníckej župy.
 
Istrijská župa erb   Istarska župa - hlavné mesto Pazin, rozvoj cestovného ruchu na Istrii sa začal v šesťdesiatych rokoch, prebiehal viacmenej náhodne. Hlavným znakom bola ponuka na základe slnko a more, boli postavené hotely a letoviská s 500 až 1500 lôžok s cieľom vytvárať veľké oblasti cestovného ruchu, fungujúce v troch až štyroch mesiacoch letnej sezóny - mapa Istrijskej župy.
 
Karlovacká župa erb   Karlovačka župa - s hlavným mestom Karlovac sa nachádza v strednom Chorvátsku a patrí k najväčším župám v krajine. Vďaka tranzitu a geostrategickej polohe je jedným z najdôležitejších okresov. Tu sa križujú hlavné tranz. cesty, ktoré spájajú Európu s pobrežím Jadranského mora. Výstavba diaľníc prinesie novú energiu a rozvoj hlav. mestu - mapa Karlovacká župa.
 
Koprivnicko-križevatská župa erb   Koprivničko-križevačka župa - hlavné mesto Križevci, Koprivnicko-Križevatskej župy je úradne členené na: kanceláriu starostu, právne záležitosti, financie, rozpočet a verejné obstarávanie, hospodárstvo, poľnohospodárstvo, stavebníctvo, ochrana životného prostredia, zdravotníctvo, sociálny odbor školstva, kultúry, vedy, šport a menšiny - mapa Koprivnicko-križevatská župa.
 
Krapinsko-zagorská župa erb   Krapinsko-zagorska župa - župné mesto Krapina. Záhorie je to oázou prírody, zelene, čistého vzduchu, zdravia a liečivých vôd. Kultúrne dedičstvo minulosti v tejto oblasti znamená harmóniu architektúry s mnohosťou hradov a zámkov v idylickej prírode. Turistické ubytovanie na skromí, kempy, vidiecke domy, penzióny, hotely, apartmány - mapa Krapinsko-zagorská župa
 
Licko-senjská župa erb   Ličko-senjska župa - s hlavným mestom Gospič, internetové stránky župy poskytujú čítanie o témach ekonomika, populácia, vlajka a znak, všeobecné informácie. Mestá a obce, spoločenské aktivity, zdravotníctvo a sociálna starostlivosť o občanov, územné plánovanie medziregionálna spolupráca, úrad štátnej správy, verejné zakázky - mapa Licko-senjskej župy.
 
Medimurská župa erb   Medimurska župa - hlavným mestom je Čakovec, všeobecné informácie župy, hospodárstvo a poľnohospodárstvo, zdravotníctvo, sociálna starostlivosť o národnostné menšiny, kultúra a šport, školstvo, európska integrácia, územné plánovanie, životné prostredie, inžinierske siete, úradný vestník župana, kontakty a množstvo užitočných info - mapa Medimurská župa.
 
Osijecko-baranjská župa erb   Osječko-baranjska župa - hlavné mesto Osijek bolo históriou stále skúšané vpádmi, nepokojmi a rušnými udalosťami. Na webovom portáli O-B župy sa nachádzajú najmä témy hospodárske a ekonomické. Bujná agenda medziregionálnej spolupráce, samospráva, verejné obstarávanie, zdravotná starostlivosť, vzdelanie, školstvo, seniori ... mapa Osijecko-baranjská župa.
 
Požecko-slavónska župa erb   Požeško-slavonska župa - hlavné mesto Požega sa uchádza o príliv návštevníkov rozvojom turistických služieb, prilákať množstvom domácich aj medzinárodných cyklotrás či možnosti pešej turistiky, ukázať krásu Vallis Aurea (zlatého údolia). Miestne agentúry chrlia stále nové nápady na zlepšenie cestovného ruchu v okrese Požega. mapa Požecko-slavónska župa.
 
Prímorsko-goranská župa erb   Primorsko-goranska župa - župné mesto Rijeka je centrom zábavy mladých, pobrežie Opatijskej riviéry ponúka honosnú dovolenku pri mori, Rijeka, metropola je významným dopravným uzlom lodnej dopravy, kopce nad hlavným mestom ponúkajú lyžiarske terény s úžasným výhľadom na more. Cestovanie za históriou, kultúrou a tradíciami. mapa Prímorsko-goranskej župy.
 
Šibenícko-kninská župa erb   Šibensko-kninska župa - s hlavným mestom Šibenik, je ideálny kraj dovolenky pri mori, desiatky stredísk na pobreží Severnej Dalmácie, kam so šibeníckou župou patrí aj susedná zadarská a poskytujú asi 100 km pobrežia, ktoré patrí medzi naj-naj v Chorvátsku. Šibenik má čo ponúknuť milovníkom prírody, histórie, zábavy miestnej kuchyne ... mapa Šibenícko-kninskej župy.
 
Sisacko-moslavinská župa erb   Sisačko-moslavačka župa - sídlo župy Sisak, patrí k hlavným turistickým atrakciám župy spolu s Moslavina známa vínna oblasť s pôvodnými odrodami ako sú Pinot, Rizling, Frankovka. Lonjsko Polje je najväčšia chránená mokraďová oblasť povodia Dunaja vzácne biotopy vtáctva. Topusko termálne kpele s horúcou vodou o teplote 56 až 72 ° C. mapa Sisacko-moslavinská župa.
 
Splitsko-dalmatínska župa erb   Splitsko-dalmatinska župa - sídlo župy Split, stred. Dalmácia patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám v Chorvátsku. Baška Voda, Tučepi, Makarska, Trogir a ďalšie svetoznáme letoviská na Jadrane ponúkajú letnú dovolenku pri mori pre rodiny. Hlavné mesto Split je nádherné mesto a atraktívna turistická destinácia s plážami v jednom. mapa Splitsko-dalmatínska župa.
 
Varaždínska župa erb   Varaždinska župa s hlavným mestom Varaždin, medzi najvýznamnejšie destinácie Varaždínskej župy patria Varaždin, Varaždinske Toplice, Ivanec, Lepoglava, Gor Kneginec, Bednja Trakošćan, Ludbreg, Novi Marof. Bohaté prírodné pamiatky a kultúrne dedičstvo, aktivity ako horolezectvo, cyklistika, jazdectvo, paragliding, gastronómia a vinné cesty mapa Varaždínskej župy.
 
Viroviticko-podrávska župa erb   Virovitičko-podravska župa - županské sídlo Virovitica, výroba šumivých vín v Slatine a Pitomači. V oblasti prírodného parku sa vyskytuje bohatá flora až 1.300 druhov, v lesoparku Papuk Janovac 35m vodopád Grasshopper. Prales o rozlohe 8 ha v nedostupných miestach pohoria Papuk s dubom vysokým 30 m vekom 500 rokov. mapa Viroviticko-podrávska župa.
 
Vukovarsko-srijemska župa erb   Vukovarsko-srijemska župa - hlavné mesto Vukovar, mapa Vukovarsko-srijemskej župy.
 
Zadarská župa erb   Zadarska župa - župné sídlo Zadar, mapa Zadarská župa.
 
Záhrebská župa erb   Zagrebačka župa - hlavné mesto Záhreb, mapa Záhrebská župa.


 
   
Linky Chorvátsko
recipročná výmena odkazov
linkbuilding partnerská výmena
jednosmerné linky pridaj
 
     
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie | Slovensko | Dovolenky
© 2009-14 Cestovná kancelária Reny Travel - chorvatsko-reny.sk